HÍREK

Népzenei minősítő, Besnyő

2015. október 12., 22:17 | MMK | Fotó: Takács Fanni

A besnyői Faluház 2015. október 10-én már a kora reggeli óráktól citera- és énekszótól volt hangos. A XVIII. Országos és Térségi Minősítőre érkező csoportok egymást bátorítva tartottak beéneklést, próbálták ki a terem akusztikáját.

Az udvaron a házigazda Besnyői Népdalkör és a Szironta Együttes tagjai szorgoskodtak, a vendégek részére gulyást főztek, a kemencében lángost sütöttek, és finom palacsintával kínálták a fellépőket.

A programot 10.00 órakor Gémesiné Fejes Zsuzsanna, Besnyő polgármestere nyitotta meg, kedves köszöntő szavaiból kitűnt az őszinte öröm, mellyel településük befogadta a rendezvényt.


A szakmai zsűri tagjai voltak:

Dr. Gerzanics Magdolna népzenekutató, a Vass Lajos Népzenei szövetség szakmai elnöke, a KÓTA népzenei vezetőségének tagja

Varró János népzenész, népzene-pedagógus, a székesfehérvári Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola tanára

Zsikó Zoltán népdalénekes, a Budai Vár és Várkert Bazár kulturális munkatársa, a Felszállott a páva korábbi döntőse

 

A színpadon egymást váltották a népdalkörök, szólisták és hangszerkíséretes csoportok. Sokan már az országos fokozatért indultak a megmérettetésen, az újabb résztvevők pedig - a KÓTA előírása szerint - a térségi minősítő oklevél elnyeréséért vettek részt a minősítőn.

A bemutatók után ebédszünet következett, majd - a szakmai zsűri tanácskozása alatt - a házigazda együttes fiatal tagjai adtak ízelítőt népzenei repertoárjukból.

A zsűri döntése alapján a következő eredmények születtek:

1.            Besnyői Népdalkör és a Szironta Együttes, Besnyő: arany páva

2.            Jámbor Lili - Jámbor Benedek, Dunaújváros: országos arany

3.            Dombi Viktória, Győr: térségi kiváló

4.            Gyöngyösi Lászlóné: Budaörs: országos arany

5.            Őszirózsa Dalkör, Vajta: térségi dicséretes

6.            Török Anita-Tarcsai Veronika, Győr: térségi kiváló

7.            Kovács Dominik-Kovács Viktor, Simontornya: térségi kiváló

8.            Hegedüs Katalin, Veresegyház: térségi megfelelt

9.            Szabó Róbert, Simontornya: térségi dicséretes

10.          Nemzedékek Hagyományőrző Csoport, Noszlop: országos bronz

11.          Jámbor Benedek, Dunaújváros: arany páva

12.          Simontornyai Hagyományápoló Csoport, Simontornya: országos bronz

13.          Orbán Viola, Győr: térségi dicséretes

14.          Bencze Hanna, Simontornya: térségi dicséretes

15.          Felsőrajki Népdalkör, Felsőrajk: országos arany

 

Az oklevelek ünnepélyes átadásakor Dr. Gerzanics Magdolna zsűrielnök köszönetet mondott a fellépőknek azért az áldozatos munkáért, mellyel hagyományaink megőrzéséért munkálkodnak, feláldozva ezzel szabadidejüket.

A minősítő valamennyi résztvevő csoportja gyönyörű kerámiát kapott a házigazdáktól, az együtt töltött  nap emlékére?

A programot ezúttal is a zsűri egyéni szakmai értékelése és útmutatása zárta.

Köszönjük Besnyőnek, a Népdalkörnek és a Szirontának, hogy ott lehettünk!

Gratulálunk a szép eredményekhez!























































Programok

Világjelek

2017. október 4. (szerda) 17:00
- 2017. október 29.

Művészetek Háza, kiállítóterem

Csajos est: Zsebünkben a boldogságunk...?

2017. október 25. (szerda) 18:00

Barátság mozi

Játékok textilből, fából, termésekből

2017. október 26. (csütörtök) 09:00

Mesterségek Háza

További programok »

 

 

Barátság mozi

 

Kiállítások 2016

 

Kreatív panel barokk