HÍREK

"Húzd keresztül...!"

2015. április 29., 21:08 | MMK |

"Húzd keresztül...!"

Gyermek és Ifjúsági Néptáncegyüttesek III. Fesztiválja
2015. május 8-9.

Fejér Megyei Művelődési Központ Művészetek Háza


Szervezők:
Motívum Kulturális Egyesület
Fejér Megyei Népzenei Műhely Egyesület
Alba Regia Táncegyesület
Fejér Megyei Művelődési Központ Művészetek Háza

A találkozó célja:
Találkozási, barátkozási, ismerkedési lehetőség biztosítása az országban működő gyermek és ifjúsági néptáncegyüttesek számára. Szakmai, módszertani segítségnyújtás a néptáncegyüttesek részére, a rendezvényen szakavatott zsűri véleményét kérhetik a csoportok.

Elnyerhető minősítési fokozatok: arany, ezüst, bronz és kiemelt arany

A zsűri fesztiváldíjat és koreográfiai díjat is odaítél a második nap végén!

A szakmai grémium tagjai mindhárman elismert néptáncos szakemberek, koreográfusok és néptáncpedagógusok:
Szigeti Angéla, Kökény Richárd és Hahn-Kakas István

A csoportok jelentős részének zenei kíséretét a székesfehérvári Galiba együttes látja el, ők lesznek a fesztivál "központi zenekara".

Szeretettel várjuk a néptáncot kedvelő fiatalokat, hozzátartozókat, szurkolókat!

 

Részletes program


2015. május 8., péntek

13.00-tól színpadbejárás

15.00-17.00-ig színpadi műsor az alábbi együttesek közreműködésével:

Hétlépés Táncegyüttes, Budakeszi

3FALU Táncműhely - Taliga csoport, Isztimér

Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola Csöröge csoportja, Székesfehérvár

Zöldág Gyermek Néptáncegyüttes, Litér

Kiscifra Tánccsoport, Székesfehérvár

3FALU Táncműhely - Kereplő csoport, Bodajk

Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola Gabonca csoportja, Székesfehérvár

Cifra Táncegyüttes, Tata

Szilágyi Táncegyüttes 3. osztályos csoportja, Veszprém

Kiscifra Táncegyüttes, Tata

Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola Pulutyka csoportja, Székesfehérvár

 

18.30 értékelés, oklevelek átadása

 

2015. május 9., szombat

7.30-tól színpadbejárás

10.00-12.00-ig színpadi műsor I., az alábbi együttesek részvételével:

Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola Dödölle csoportja, Székesfehérvár

Kis Szöszölő Néptánccsoport, Nagylók

Pendelyesek, Seregélyes

Kis-Forgatós Tánccsoport, Mór

Köles Tánccsoport, Enying

Pipacs néptánccsoport, Enying

Ikarus Táncegyüttes junior csoportja, Székesfehérvár

Szöszölő Néptánccsoport, Nagylók

Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes előkészítő 1-es csoportja, Dunaújváros

 

12.00-14.00 ebédszünet, szabadidős programokkal (kézművesek, Koronás Játszópark meglátogatása), közben délutáni színpadbejárás, a délelőtti csoportok vezetőinek tanácskozása a zsűrivel

 

14.00-16.00-ig színpadi műsor II., a következő együttesek bemutatkozásával:

Sárvíz Néptánccsoport, Aba

Kalocsai Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti iskola Gyerökök csoport, Kalocsa

Talentum Gyermek Táncegyüttes, Szabadka

Tordasi Pillikék, Tordas

Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskola Néptánccsoportja, Aba

Levendula AMI Cinege és Gólya csoportja, Dunaföldvár

Sziporka Gyermek Táncegyüttes

Zsizsere Néptánccsoport

Levendula AMI Cinege és Gólya csoportja

 

16.00 órától a résztvevők csatlakoznak a "Táncház Napja" c. országos rendezvénysorozathoz. Együtt, viseletben vonulnak a belvárosban az országalmához, ahol a Kákics zenekar muzsikájára közös tánccal örvendeztetik meg a nézőket és természetesen egymást.

18.00 órától értékelés és eredményhirdetés, oklevelek átadása a Művészetek Házában, vezetőknek tanácskozás a zsűrivel

19.30-tól Táncház a Malom utcában

 
Kapcsolódó anyagok:

Programok

Világjelek

2017. október 4. (szerda) 17:00
- 2017. október 29.

Művészetek Háza, kiállítóterem

Csajos est: Zsebünkben a boldogságunk...?

2017. október 25. (szerda) 18:00

Barátság mozi

Játékok textilből, fából, termésekből

2017. október 26. (csütörtök) 09:00

Mesterségek Háza

További programok »

 

 

Barátság mozi

 

Kiállítások 2016

 

Kreatív panel barokk