HÍREK

Reggeltől estig ropták

2014. április 14., 18:56 | MMK | Fotó: Deák Balázs

Huszonhárom hazai néptáncegyüttes részvételével zajlott a "Húzd keresztül!" Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál április 13-án Székesfehérváron, a Művészetek Házában.

A Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, a Fejér Megyei Művelődési Központ, a Motívum Kulturális Egyesület és az Alba Regia Táncegyesület közös szervezésében megvalósult találkozó reggel 8 órakor a csoportok színpadbejárásával és zenekaros próbával kezdődött. A próbákat követően 11 órától léptek színpadra a néptáncegyüttesek, akik Székesfehérvárról, Fejér, Veszprém és Komárom-Esztergom megyéből érkeztek a fesztiválra.

 

A szakmai zsűri tagjai voltak:

Németh Ildikó Harangozó-díjas néptáncpedagógus, koreográfus
Szabó Szilárd néptáncpedagógus, koreográfus
Gálber Attila koreográfus, a Misina Táncegyüttes művészeti vezetője

 

A szervezők javaslata alapján a délelőtti programban a "B" kategóriásként nevezett együttesek (nem művészeti iskolás, művelődési házakban, vagy szakkörként működő néptánccsoportok) mutatkoztak be, a délutáni műsorban pedig a művészeti iskolás,  "A" kategóriájú  együttesek  léptek színpadra. A központi kísérő zenekar a Galiba volt, akik fáradhatatlanul és magas színvonalon szolgáltatták a zenéket a csoportnak.

A nap folyamán játszóházi foglalkozásokkal, kézműveskedéssel is lehetett az időt múlatni, illetve 18 órától a Kákics együttes moldvai táncházában vezethették le a várakozás izgalmait a résztvevő táncosok.

19.00 órára megszülettek az eredmények:

Együttes neve

Település

Elnyert oklevél

 

 

 

Ikarus Táncegyüttes utánpótlás csoportja

Székesfehérvár

ezüst

Tulipán néptánccsoport

Székesfehérvár

bronz

3FALU Táncműhely Kereplő csoport

Bodajk

ezüst

Mezőföldi tücskök

Alap

bronz

Csűrdöngölő Néptánccsoport

Lovasberény

bronz

Kiscifra Táncgyüttes

Tata

arany

Szöszölő Néptánccsoport

Nagylók

bronz

Pendelyesek

Seregélyes

ezüst

3FALU Táncműhely Taliga csoport

Isztimér

arany

Bokréta

Szabadbattyán

bronz

Rokolya

Seregélyes

bronz

Cifra táncegyüttes

Tata

arany

Szöszölő Néptánccsoport Kamara csoportja

Tata

bronz

Igézők

Mezőfalva

bronz

Csihatagok

Ráckeresztúr

ezüst

Boróka Táncegyüttes

Dég

ezüst

Veszprémi Ifjúsági Táncegyüttes

Veszprém

ezüst

Forgócska

Dég

bronz

Dunaújvárosi Vasas Tánce. Gyerek csoportja

Dunaújváros

arany

Szilágyi Táncegyüttes

Veszprém

ezüst

Alba Regia AMI Zsendice csoport

Székesfehérvár

arany

Báthory Banda

Veszprém

arany

Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes Ifi csoportja

Dunaújváros

arany

Fesztivál díj: Cifra Táncegyüttes

Különdíj: Báthory Banda

Koreográfiai díj: 3FALU Táncműhely Taliga csoport


Szívből gratulálunk a szép eredményekhez!

Az élményekkel teli, jó hangulatú találkozó lezárásaként köszönjük a táncosok és felkészítőik munkáját, a zsűri útmutatását és értékelését, valamint a Galiba zenekar kitűnő muzsikáját.

Jövőre megismételjük, ha benne vagytok...


































































































































További képeink »

Programok

Dumaszínház

2018. január 30. (kedd) 18:00

Művészetek Háza, színházterem

Best of L’art Pour L’art

2018. február 1. (csütörtök) 19:00

Művészetek Háza, színházterem

Kultúrházak éjjel-nappal

2018. február 3. (szombat) 10:00

Művészetek Háza

További programok »

 

 

Barátság mozi

 

Kiállítások 2016

 

Kreatív panel barokk