HÍREK

Méltóképpen ünnepeltük a magyar kultúra napját

2015. január 22., 16:32 | MMK | Fotó: Fűrész Diana

2015. január 21-én 15 órától mutatkoztak be a Pesovár Ferenc Népzenei és Népdaléneklési Verseny tordasi területi előválogatójának résztvevői a Sajnovics János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola aulájában.

Somfai Sándorné, az intézmény igazgatóhelyettese megnyitó beszédében iskolájuk oktatási programjáról, a művészeti oktatás sajátosságairól is szót ejtett, bemutatta a nevelőtestület művész-tanárait és a működő tanszakokat is.


Az influenzajárvány sajnos a versenyt sem kímélte, az eredetileg jelentkező 40 produkció helyett mindössze 29 csoport és szólista tudott bemutatkozni a szakmai zsűri (Berki Lilla, Németh István, Varró János) előtt.

A délután már-már estébe hajlott, amikor a grémium megtartotta értékelését, átadta az emléklapokat és kihirdette a továbbjutók névsorát, akik a soponyai döntőbe is meghívást kaptak.

Németh István zsűritag összefoglalójában hangsúlyozta, a zene egész életünket áthatja, és - bár az együtt éneklés és zenélés sajnos kikopott hétköznapi életünkből - jelentősége semmit nem változott, a képzett és lelkes pedagógusok érdeme, hogy népzenénket, népdalainkat megismertetik a most felnövekvő generációkkal is, ezért nagy tiszteletet és köszönetet érdemelnek valamennyien. Munkájuk fényes bizonyítéka volt a tordasi délután. Berki Lilla örömmel állapította meg a már az elmúlt években is bemutatkozó dalosokról, hangszeresekről, hogy mennyit fejlődtek, némelyikük a "szemünk előtt nő fel", kifejezőbb lett az énekhangjuk, magabiztosabb a fellépésük, hangszerkezelésük is. Varró János is szót ejtett a felkészítő pedagógusok áldozatos munkájáról, és őszintén elmondta, ezúttal a "zsűri valóban nehéz helyzetben volt...", mert a korábbi előválogatókkal összevetve a tordasit, igen erős mezőny lépett színpadra a mostani alkalommal.

   

17 produkció a 2015. február 27-i, soponyai döntőn ismét bemutatkozhat:

Vajda Róza (Etyeki Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Halász-Velner Hanga (Sajnovics János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Feld-Tóth zenekar (Sajnovics János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Násztor Eszter (Sajnovics János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Bagdi Réka (Sajnovics János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Dénes Koppány, Diósi Csenge Zsuzsanna, Láng Eszter (Sajnovics János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Drienkó Károly (Százhalombattai Arany János Ált. Iskola és Gimnázium)

Kormos duó (Sajnovics János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Szabó Gábor (Sajnovics János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Gatyamadzag zenekar (Sajnovics János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Gyöngyörgetők (Ady Endre Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és AMI, Berhida)

Lakatos Roberta (Ady Endre Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és AMI, Berhida)

Kisrigó énekegyüttes (Etyeki Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Tóth trió (Martonvásári AMI)

Bodzabogyók Énekegyüttes (Százhalombattai Kőrösi Csoma Sándor Ált. Iskola)

Váli pengetősök; Domak Luca, Tóth Botond, Tóth Máté (Martonvásári AMI)

Osuszd Otília (Martonvásári AMI)

     

Köszönjük a tordasiaknak, hogy ebben az évben is helyet adtak a rendezvénynek, köszönjük a fáradozásukat, a finom uzsonnát, a szép dekorációt és a jó hangulatot!









































































































Programok

Dumaszínház

2018. január 30. (kedd) 18:00

Művészetek Háza, színházterem

Best of L’art Pour L’art

2018. február 1. (csütörtök) 19:00

Művészetek Háza, színházterem

Kultúrházak éjjel-nappal

2018. február 3. (szombat) 10:00

Művészetek Háza

További programok »

 

 

Barátság mozi

 

Kiállítások 2016

 

Kreatív panel barokk