HÍREK

Célegyenesben a verseny

2016. február 15., 18:14 | MMK | M. K., fotó: Takács Fanni

A Pesovár Ferenc Népzenei és Népdaléneklési  Verseny   2015/2016 évi területi előválogatói közül az utolsót, azaz a hatodikat rendezte meg közösen 2016. február 12-én Abán, a Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskola és a székesfehérvári Művészetek Háza. A versenyre minden eddiginél több, mintegy 40 produkció jelezte részvételi szándékát.

A vendégeket Tömör Zsuzsanna igazgató köszöntötte, megnyitó beszédében hangsúlyozva, hogy a Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskola örömmel várja és fogadja be az ilyen típusú rendezvényeket, hiszen a népzene és néptánc oktatása, gyakorlása, hagyományaink ápolása az iskolájuk tevékenységének fontos és szerves részét alkotják.


A szakmai zsűri előtt (Juhász Zsófia, Németh István, Varró János) ezen a délutánon - az énekes szólisták és csoportok mellett - szép számmal mutatkoztak be hangszeres csoportok is, akik nagyon magas színvonalú összeállításokkal örvendeztették meg a versenytársakat, hozzátartozókat és a zsűrit is. Bemutatkoztak abai, sárszentmiklósi, soponyai, székesfehérvári, dégi, lajoskomáromi, etyeki és vendégként százhalombattai versenyzők is.

Németh István értékelésében elsősorban a versenyzőkhöz szólt, további tanulásra, a népdalok világának minél szélesebb körű megismerésére és előadására biztatta őket, s méltatta a felkészítő pedagógusok áldozatos munkáját. Az emléklapok átadása után a szervezők mindenkit meghívtak a verseny "megkoronázását" jelentő döntőre, amelyet február 26-án rendezünk Adonyban.

A zsűri az abai területi előválogatóról az alábbi műsorszámokat hívta meg a döntőre:

 

Kenderkóc Énekcsoport (Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskola)

Ibolya duó (Dr. Kovács Pál Általános Iskola és AMI, Dég)

Kisrigó Énekegyüttes (Etyeki Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános és Alapfokú Művészeti Iskola)

Kis Zoltán és zenekara (Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI)

Mészárovics Szonja (Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és AMI)

Kendermorzsa (Sárszentmiklósi Általános Iskola)

Csaloglányok (Sárszentmiklósi Általános Iskola)

Szövényi Dóra - Ráckevy Eötvös Blanka (Etyeki Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Nagy Gréta (Etyeki Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Krausz Kasszandra (Sárszentmiklósi Általános Iskola)

Mohos Anna (Etyeki Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Körtike (Sárszentmiklósi Általános Iskola)

Csilipán Énekegyüttes (Etyeki Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Abanda (Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskola)

Rostás Áron (Székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola)

Tóth Boróka Panna (Móri Radnóti Miklós Ált. Isk.)

Kossa Benedek (Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskola)

Horváth Flóra Bianka - Sponga Laura Panna (Munkácsy Mihály Általános Iskola)

Riez Kitti (Móri Pászti Miklós AMI)

Horváth Antal (Gesztenyefasori Iskola)

Schwarcz Vivien (Móri Radnóti Miklós Ált. Isk.)

Tátika Éneklőcsoport (Móri Radnóti Miklós Ált. Isk.)

Násztor Eszter (Százhalombattai Eötvös Lóránd Általános Iskola)

Tóth Szonja (Martonvásári Művészeti Iskola)

 

Viszlát Adonyban!         


























































Programok

Világjelek

2017. október 4. (szerda) 17:00
- 2017. október 29.

Művészetek Háza, kiállítóterem

Csajos est: Zsebünkben a boldogságunk...?

2017. október 25. (szerda) 18:00

Barátság mozi

Játékok textilből, fából, termésekből

2017. október 26. (csütörtök) 09:00

Mesterségek Háza

További programok »

 

 

Barátság mozi

 

Kiállítások 2016

 

Kreatív panel barokk