HÍREK

Lovasberényben folytattuk

2015. december 17., 01:23 | MMK | M. K., fotó: Kelemen Anna

A lovasberényi Róna József Művelődési Ház és Könyvtár adott helyet a Pesovár Ferenc Gyermek- és Ifjúsági Népdaléneklési és Népzenei Verseny ez évi, második területi előválogatójának december 15-én.

A Reményik Sándor Református Általános Iskola pedagógusai készítették elő a versenyt, és fogadták nagy szeretettel az énekeseket.


A fellépők a lovasberényi általános iskolából, a csákvári Esterházy iskolából, és a bicskei Prelúdium AMI-ból érkeztek és neveztek a versenyre. A szakmai zsűri (Enyedi Ágnes, Németh István, Varró János) az alábbi, összesen 28 dalcsokrot hallgatta meg a délután folyamán:

 

Fellépő / csoport neve, a képviselt intézmény:

 

Bicskei Betyárok (Bicskei Prelúdium AMI)

Ádám Lilla Gizella (Bicskei Prelúdium AMI)

Szilágyi Eszter Mandula (Bicskei Prelúdium AMI)

Jármy Emese Réka (Bicskei Prelúdium AMI)

Bicskei Bitangok (Bicskei Prelúdium AMI)

Erdei Zsófia (Bicskei Prelúdium AMI)

Dalospacsirták (Esterházy Iskola, Csákvár)

Bene Beatrix (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

Feil Laura (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

Tamás Kinga (Esterházy Iskola, Csákvár)

László Zsófia (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

Magyarics Botond (Esterházy Iskola, Csákvár)

Pausch Napsugár (Esterházy Iskola, Csákvár

Feil Antónia (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

Albrecht Dóra (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

Hegyessy Luca (Esterházy Iskola, Csákvár)

Piros Rózsa Énekkettős (Esterházy Iskola, Csákvár)

Őrszigety Júlia (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

Aprónép (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

László Júlia (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

Őrszigety Anna (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

Szepetneki Szonja (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

Magyarics Fanni (Esterházy Iskola, Csákvár)

Magyar Adél (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

Pausch Kamilla (Esterházy Iskola, Csákvár)

Néráth Dóra (Esterházy Iskola, Csákvár)

Véber Krisztián (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

Fürtöcske (Reményik Sándor Református Általános Iskola és AMI)

 

Enyedi Ágnes,  a szakmai zsűri tagja  értékelésében elsősorban az énekesekhez szólt:

"Látszik rajtatok, sőt sugárzik is, hogy valóban szerettek énekelni... Figyeltek egymásra, és dalcsokraitokban megmutatkozik saját egyéniségetek is!"

A zsűri elismerően nyilatkozott a gyerekek felkészültségéről, arról, hogy az életkoruknak megfelelő dalcsokrokat sikerült összeállítani, s hogy valójában alig volt különbség a művészeti iskolás és a "sima" iskolás produkciók között.

A verseny után mindenki emléklapot vehetett át, a házigazdák finom uzsonnával és ajándékkal kedveskedtek a résztvevőknek. A szakmai testület ezúttal 10 produkciót juttatott tovább a megyei döntőbe.

 

Köszönjük a szervezők, felkészítők és a zsűri munkáját, a fellépőknek pedig a szép népdalcsokrokat.

Békés, boldog ünnepeket kívánunk!















































Programok

Világjelek

2017. október 4. (szerda) 17:00
- 2017. október 29.

Művészetek Háza, kiállítóterem

Csajos est: Zsebünkben a boldogságunk...?

2017. október 25. (szerda) 18:00

Barátság mozi

Játékok textilből, fából, termésekből

2017. október 26. (csütörtök) 09:00

Mesterségek Háza

További programok »

 

 

Barátság mozi

 

Kiállítások 2016

 

Kreatív panel barokk