HÍREK

Nem hatottak a péntek 13-i babonák!

2017. január 16., 11:18 | MMK | Majorné Kati, fotó: Varró János

Dunaújvárosban, a Móricz Zsigmond Általános Iskolában biztosan nem, ahol Jakabné Józsa Klára, az intézmény igazgatója január 13-án délután 14.00 órakor nyitotta meg a Pesovár Ferenc Gyermek- és Ifjúsági Népdaléneklési és Népzenei verseny területi előválogatóját.

Az ünneplő ruhás, népviseletes fiúk és lányok a város több oktatási intézményéből, ezen kívül Rácalmásról és Baracsról érkeztek, a legtöbb fellépőt szülők és testvérek, valamint a felkészítő tanárok kísérték. A szervezők és a zsűritagok sok kedves, ismerős arcot és hangot fedeztek fel a szereplők között, őket ugyanolyan szeretettel fogadták, mint az újonnan érkezőket/nevezőket.


Összefoglalójában a szakmai zsűri (Vakler Anna, Németh István, Varró János) kifejezte örömét és elégedettségét, hiszen igen magas színvonalú produkciókat, felkészült énekeseket láthattak és hallhattak a délután folyamán, igazi énekes egyéniségek álltak színpadra, és a házigazda intézményből egész osztálynyi közösségek is vállalták a megmérettetést. Vakler Anna, a zsűri elnöke elismerését fejezte ki, hiszen az énekesek és tanáraik nagyon sok munkát és időt fordítottak a produkciók összeállítására, begyakorlására, és arra kérte az énekeseket, hogy ha majd tavasszal véget is ér a verseny, akkor se hagyják abba az éneklést... tegyék azt minden nap, amikor csak lehetőségük van rá, amikor csak kedvük van hozzá, hiszen ettől válnak hagyományaink valóban élővé.

És hogy miért kerülték el a babonák a verseny környékét? Mert a szakmai zsűri az összes fellépőt meghívta a megyei döntőbe!

Gratulálunk!

 

Velük tehát újra találkozunk 2017. március 3-án:


1.    Legénykék (Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Ált. Isk.)
2.    Szabó Hanna (Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola)
3.    Rózsák (Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola)
4.    Jámbor Benedek (Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Ált. Isk.)
5.    Muzsikusok (Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Ált. Isk.)
6.    Csokros liliomszálak (Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola)
7.    Pacsirták (Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Ált. Isk.)
8.    Deák Viktória (Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium)
9.    Violák (Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Ált. Isk.)
10.    Kistulipán (Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium)
11.    Gerics Anna (Baracs, Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és AMI)
12.    Baracsi víg komák (Baracs, Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és AMI)
13.    Rumann Alexandra (Baracs, Széchenyi Zsigmond Általános Iskola és AMI)
14.    Pántlika (Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium)
15.    Mikó Fanni (Rácalmási Jankovich Miklós Általános Iskola és AMI)
16.    Kisködmön Éneklő Csoport (Dunaújvárosi Petőfi Sándor Ált. Isk. Gárdonyi Géza Tagintézménye)
17.    Rozner Éva (Rácalmási Jankovich Miklós Általános Iskola és AMI)
18.    Írisz Népdaléneklő Csoport (Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Ált. Isk.)
19.    Nefelejcsek (Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Ált. Isk.)

 

Programok

Világjelek

2017. október 4. (szerda) 17:00
- 2017. október 29.

Művészetek Háza, kiállítóterem

Csajos est: Zsebünkben a boldogságunk...?

2017. október 25. (szerda) 18:00

Barátság mozi

Játékok textilből, fából, termésekből

2017. október 26. (csütörtök) 09:00

Mesterségek Háza

További programok »

 

 

Barátság mozi

 

Kiállítások 2016

 

Kreatív panel barokk