HÍREK

A tordasi "állomáson"...

2017. január 27., 00:29 | MMK | M. K., fotó: Varró János

A tordasi Sajnovics János Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény minden évben helyet biztosít a Pesovár Ferenc Népzenei és Népdaléneklési Verseny területi előválogatójához. Így volt ez 2017. január 25-én is; az eseményen Kosaras Péter Ákos igazgató köszöntötte a Martonvásárról, Százhalombattáról és a házigazda intézményből nevező énekeseket és hangszereseket.

Az iskola pedagógusai egy nagyon színvonalas, a betyárok életéhez kapcsolódó kiállítást is berendeztek a verseny napjára, viseletekkel, lovas eszközökkel, fotókkal, ez a kiállítás szolgált szép háttérként a produkciók mögött.


Betyáros volt a hangulat


A zsűri ezúttal 24 énekes szólistát és csoportot, valamint népzenei együtteseket is meghallgatott.

Németh István kifejezte a szakmai testület örömét, hogy a dalosok mellett a hangszeresek is (furulyások és vonós zenekarok) ilyen szép számban képviselték művészeti iskolájukat.  Enyedi Ágnes zsűritag szakmai konzultációra invitálta a felkészítő tanárokat, Varró János pedig elmondta, hogy a verseny folyamán a zsűrinek arra is van lehetősége, hogy a hét területi előválogatón a fellépők műsorát, előadásuk színvonalát egymáshoz viszonyítva is meg tudják ítélni. Természetesen figyelembe veszik értékelésüknél, hogy az adott produkciónak milyen egyéni lehetőségei vannak a felkészülés során, azaz "sima" iskolából vagy művészeti iskolából érkezett, milyen óraszámban van lehetősége az énekléssel és muzsikálással foglalkozni.

A szervezők megköszönték Németh Ildikó tanárnő segítségét, aki a fellépő ruhák kiválasztásában, a viseletek biztosításában sokat segített.

A zsűri a következő produkciókat jelölte meg, akik a megyei döntőben ismét fellépnek majd:

 

Bodzabogyók Énekegyüttes (Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Százhalombatta)

Tóth Szonja (Martonvásári Alapfokú Művészeti Iskola)

Drienkó Károly (Arany János Általános Iskola, Százhalombatta)

Dénes Koppány (Sajnovics János Általános Iskola és AMI, Tordas)

Rieth Jázmin (Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Százhalombatta)

Frey Dávid (Sajnovics János Általános Iskola és AMI, Tordas)

Csata Beatrix (Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Százhalombatta)

Tóth Levente (Sajnovics János Általános Iskola és AMI, Tordas)

Kökény Énekegyüttes (Sajnovics János Általános Iskola és AMI, Tordas)

Tóth Zsófia (Sajnovics János Általános Iskola és AMI, Tordas)

Antal Réka Csenge (Sajnovics János Általános Iskola és AMI, Tordas)

Halász-Velner Hanga (Sajnovics János Általános Iskola és AMI, Tordas)

Gatyamadzag Zenekar (Sajnovics János Általános Iskola és AMI, Tordas)

 

Az emléklapok átadását követően Fazekasné Domak Anikó tanárnő a házigazdák nevében édességekkel kedveskedett a fellépőknek.

A délutánt a szakmai zsűri tagjai és a felkészítő tanárok közötti megbeszélés és konzultáció zárta.

Köszönjük Tordas, köszönjük Sajnovics Iskola! Jönnénk jövőre is...

 

Programok

Világjelek

2017. október 4. (szerda) 17:00
- 2017. október 29.

Művészetek Háza, kiállítóterem

Csajos est: Zsebünkben a boldogságunk...?

2017. október 25. (szerda) 18:00

Barátság mozi

Játékok textilből, fából, termésekből

2017. október 26. (csütörtök) 09:00

Mesterségek Háza

További programok »

 

 

Barátság mozi

 

Kiállítások 2016

 

Kreatív panel barokk